Maksājumi eBay ar ADYEN. Kas tagad notiks ar PayPal?

Visus šos daudzos gadus, ko lietojam eBay gan kā pircēji, gan kā pārdevēji, esam bijuši vienmēr saistīti ar maksājumu sistēmu PayPal. Lai arī eBay piedāvā arī citus norēķinu veidus, vienmēr lielākā daļa pirkumu notika ar PayPal starpniecību. PayPal un eBay vienmēr bija kā viens veselums. Arī tad, kad 2015.gadā PayPal tika nodalīts kā atsevišķs, eBay kompānijai nepiederošs bizness, abi šie milži turpināja savu ciešo sadarbību tālāk, un turpina joprojām. Taču, nu ir klāt lielas pārmaiņas. Ebay ir paziņojis, ka maina savas platformas maksājumu apstrādes pakalpojumu sniedzēju un uzsāk sadarbību ar Nīderlandē bazēto kompāniju ADYEN. Kas ir šī jaunā kompānija, kā turpmāk tiks ietekmēta tava darbošanās eBay platformā? Kas notiks ar PayPal? Vai eBay lietotājiem ir pamats uztrakumam? Par to visu – tālāk rakstā.

Iepazīstieties – ADYEN

Nīderlandē bāzētā kompānija – ADYEN, ir tiešsaistes maksājumu apstrādes serviss. ADYEN pašreizējā tirgus vērtība ir ap 2.3 miljardi ASV dolāru. Kompānijai ir biroji arī Londonā, Berlīnē, San Paolo un citās lielās pasaules pilsētās. Kompānijas klientiem un lietotājiem ir iespēja veikt norēķinus ar kredīt un debetkaršu palīdzību, kā arī izmantojot banku piedāvātās lokālās norēķinu iespējas – pārskaitījumus no konta.

Starp lielākajiem ADYEN klientiem var minēt NETFLIX, SPOTIFY un UBER, kas 2016.gadā deva kompānijai ienākumus 178 miljonu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar PayPal – 1.4 miljardiem ASV dolāru taja pašā laika periodā.

ADYEN neiekasē no saviem klientiem sistēmas pieslēgšanas vai mēneša abonēšanas maksu. Klienti maksā tikai darījuma apstrādes maksu un komisijas maksu par veikto transakciju. Ta kā ADYEN ir pilnībā integrēta maksājumu sistēma, tad tas padarīs pirkuma maksas noformēšanas procesu daudz ātrāku un ērtāku. Līdzīgi, kā tas pašlaik notiek AMAZON. Tev nebūs jāieiet atsevišķā maksājumu sistēmā, kā tas ir ar pašreizejo eBay maksājumu procesoru – PayPal.

Kā notiks pāreja no PayPal uz jauno maksājumu sistēmu?

Ļoti iespējams, ka jaunā eBay maksājumu sistēma tiks ieviesta jau 2018.gada otrajā pusē, kad e-komercijas milzis to izmēģinās ASV. Turpmāk, pakāpeniski – no 2019.gada, ADYEN pieejamība eBay platformā tiks paplašināta. Šī pakāpeniskā pāreja turpināsies līdz pat 2021.gadam, kad pilnīgi visiem tirgotājiem būs pieejama šī opcija. Vēl jāņem verā, ka ar 2020.gadu, izmantojot PayPal, vairs nevarēs veikt maksājumus ar kartēm, ja pirkums tiek veikts eBay platformā. Ebay joprojām ir un būs saistīts ar līgumu par PayPal pakalpojumu izmantošanu maksājumu apstrādē līdz pat 2023.gadam. Neviens no šiem uzņēmumiem nav paziņojis par plāniem turpināt šo sadarbību. Līdz ar to, varam pieņemt, ka no 2023.gada PayPal vairs nebūs pieejams kā maksāšanas līdzeklis eBay tirzniecības platformā.

Kāpēc notiek šīs pārmaiņas?

Izmaksas. Saskaņā ar eBay sniegto oficiālo paziņojumu, piedāvājot pašiem savu integrētu maksājumu starpniecības pakalpojumu, klientiem būs iespējams pārraudzīt un vadīt visas savas transakcijas no vienas vadības “pults”. Visus maksājumus varēs izsekot un apskatīt eBay platformā, ne tā kā bija līdz šim – kad vajadzēja atsevišķi ieiet PayPal vietnē.

Tas viss ļaus manāmi ietaupīt līdzekļus eBay tirgotājiem, jo būs zemākas komisijas maksas par transakcijām nekā PayPal. Tāpat, eBay ir norādījuši, ka sadarbība ar ADYEN ļaus kompānijai sasniegt vairākus tirgus nekā līdz šim. Ar ADYEN palīdzību eBay varēs pieņemt maksājumus vairāk kā 150 dažādās valūtās.

Kopumā, ieguvēji būs gan pirceji, gan pārdevēji. Maksājumu veikšana eBay kļūs daudz ērtāka un ātrāka. Arī eBay plāno iegūt papildus 2 miljardus ASV dolāru komisijas maksās par šīm transakcijām. Tajā pat laikā, eBay vēlreiz uzsver, ka kopējais maksājumu apstrādes komisiju apjoms, ko maksās pārdevēji būs mazāks nekā tas ir tagad, lietotjot PayPal.

Kas notiks tālāk ar PayPal?

Uzreiz pēc eBay paziņojuma par maksājumu apstrādes starpnieka maiņu, PayPal akcijas piedzīvoja 10% kritumu. PayPal bija galvenais eBay maksājumu apstrādes starpnieks kopš 2003.gada, kad eBay iegādājās PayPal par 1.5 miljardiem ASV dolāriem. 2014.gadā eBay darījumi sastādīja 30% no visiem PayPal ieņēmumiem. 2015.gadā abas kompānijas “šķīrās” un atkal kļuva par patstāvīgiem uzņēmumiem. PayPal kopš tā laika ir meklējis veidus kā dažādot savu biznesu, taču eBay darījumi joprojām veido būtisku PayPal ieņēmumu daļu. PayPal tirgus vērtība joprojām ir divreiz lielāka nekā eBay, taču šī sadarbības izbeigšana ar eBay var radīt būtiskas izmaiņās šajā esošo lietu kārtībā. Laiks rādīs, vai PayPal spēs pielāgoties dzīvei bez eBay.

Savukārt, mums – pircējiem un pārdevējiem, tomēr vairāk laikam ir jāpriecājas par šo jaunumu no eBay un ADYEN. Turpmāk platformas lietošana un maksājumu izpilde, kā arī apstrāde kļūs ērtāka un pārskatāmāka. Pats galvenais, lētāka. Ieguvēji būs visi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *