3 iemesli, lai veidotu savu interneta veikalu ar MOZELLO

Meklējot informāciju par iespējām uzsākt savu biznesu internetā, izveidojot savu interneta veikalu, noteikti esi ievērojis, cik daudz ir pieejami dažādi rīki un sistēmas. Iesācējam viss šis informācijas daudzums dažreiz var izrādīties “par daudz” un kļūt par iemeslu idejas realizēšanas apturēšanai uz nenoteiktu laiku. Mūsu uzdevums ir palīdzēt tev ātrāk tajā visā noorientēties un spēt pieņemt sev derīgu lēmumu attiecībā uz interneta biznesa uzsākšanu. Mūsu iepriekšējos bloga rakstos noteikti jau būsi pamanījis dažus rakstus par dažām populārakajām interneta tirdzniecības platformām. Šodien aplūkosim vienu tepat Latvijā tapušu interneta veikalu izveides un vadības platformu – MOZELLO. Aplūkosim, kāpēc ir vērts izveidot savu interneta veikalu ar MOZELLO. Kā platforma darbojas? Kādas ir izmaksas? Cik viegli/grūti tā ir vadāma? Cik ilgā laikā ir iespējams iemācīties ar to strādāt pašam? Lietošanas ērtums un citi jautājumi.

Viens no veidiem kā sākt savu veikalu internetā, ir izmantot pasaulē pieejamu un populāru interneta mājas lapu izveides un vadības platformu pakalpojumus. Mūsu gadījumā – interneta veikalu izveides un vadības platformas.

Pasaulē ir sastopamas daudzas šādas platformas. Viens no neapšaubāmiem līderiem ir Kanādā bazētais SHOPIFY. Plašāk par SHOPIFY būs kādā no mūsu nākamajiem rakstiem.

Ja mēs lūkojamies tepat – Latvijā, tad arī mums ir uzņēmums, kas piedāvā kaut ko līdzīgu. Runa ir par Latvijā radīto interneta mājas lapu, blogu, interneta veikalu izveides un vadības platformu – MOZELLO. Tirgū MOZELLO ir jau no 2013.gada, un uzņēmums ir sasniedzis daudz, un joprojām turpina augt un attīstīties. Nesen tieši tika veikts apjomīgs ieguldījums interneta veikalu izstrādē un arī uz tā attīstību kompānija koncentrējas:

– Atlaižu kuponu ieviešana
– Veikala izkārtojuma, stila maiņa jebkurā dizainā (šo īsti neviena no vadošajām platformām nepiedāvā).

Kompānija piedāvā savus pakalpojumus arī ārvalstīs. Taču, šoreiz aplūkosim tikai tās iespējas, kas ir pieejamas MOZELLO platformas lietotājiem no Latvijas, un kuru interneta veikali arī tiek (tiks) bāzēti Latvijā.

1. Izmaksas

Esot jaunam uzņēmējam, naudas līdzekļu dadzums, ar kuru var strādāt, ir jo īpaši svarīgs punkts. Lielākajā daļā gadījumu būs tā, ka pirmo gadu, vai pat dažus, tev jārēķinās ar to, ka vairāk būs jāiegulda nauda un darbs nekā jāizņem peļņa. Dažkārt var būt arī tā, ka vēl īsti nav pārliecības par to vai interneta tirgošanai paredzētais produkts aizies un būs pieprasīts. Līdz ar to, ne visai ir gribēšana un varēšana ieguldīt būtiskāku naudu uzreiz kādā lielā interneta veikala vadības platformā, piemēram, SHOPIFY. It sevišķi, ja paredzēts tirgot preces tikai Latvijā.

Ilgu laiku strādājot gan ar SHOPIFY, gan ar MOZELLO platformām, esam nonākuši pie secinājuma, ka pavisam iesācējam e-komercijas jomā, izmaksu ziņā vislābākais risinājums būs tieši Latvijā veidotās un uzturētās platformas MOZELLO piedāvātās iespējas. It sevišķi, ja vēl ir vēlme pašam priekš sevis saprast pamatā, kā darbojas interneta tirdzniecība vispār.

Salīdzinājumā ar SHOPIFY, darbošanās MOZELLO platformā tev izmaksās daudz mazāk. Piemēram, SHOPIFY minimalā ikmēneša abonentmaksa ir 29 ASV dolāri + komisijas procenti par katru veikto pasūtījumu. MOZELLO šādas ikmēneša abonentmaksas nav, un vēl jo vairāk, nav nekādu papildus komisiju par veiktajiem pasūtījumiem.

MOZELLO lietošanas plāni.

Papildus maksas plāniem, MOZELLO ir pieejams arī neirobežota ilguma bezmaksas plāns. Bezmaksas plāns noder, lai praktizētu platformu, iepazītu tās vadības paneļa darbību un gūtu priekšstatu par iespējām. Tomēr, ja plāno izveidot nopietnu interneta veikalu un vēlies plašākas izveides un attīstības iespējas, tad būtu ieteicams izvēlēties kādu no diviem maksas plāniem, maksa par kuriem ir paredzēta vai nu reizi trīs mēnešos, vai reizi gadā*.

Ja tavs veikals tirgo līdz 100 produktiem, tad tev iesākumam var noderēt PREMIUM maksas plāns, kas sastādīs aptuveni 88 Eiro gadā (6 EUR/mēnesī). Izvēloties šo maksas plānu, tu nevarēsi ievietot savā veikalā vairāk par 100 produktiem.

Ja nevēlies domāt par iespējamajiem ievietojamo produktu skaita ierobežojumiem, kā arī pilnībā izmantotat visas MOZELLO platformās sniegtās iespējas, tad ieteicams ņemt PREMIUM PLUS maksas plānu, kas izmaksās aptuveni 175 Eiro gadā (12 EUR/mēnesī). Gada maksas ir norādītas aptuveni, jo klāt pie mēneša tarifa vēl japierēķina PVN.

Lai kuru no abiem maksas plāniem tu izvēlētos, tās joprojām ir samērā mazas izmaksas par interneta veikala uzturēšanu un vadību, ja salīdzina ar citiem tirgū pieejamajiem risinājumiem un iespejām, cilvēkiem bez zināšanām programēšanā. Kā arī, šajā maksā ir iekļauts viens bezmaksas domēns (atsevišķi izmaksā – aptuveni 13 EUR gadā) un hostigns (atsevišķi izmaksā – sākot no 3 EUR mēnesī).

Sīkāk par pieejamajiem MOZELLO lietošanas plāniem, to iespējām un izmaksām skaties ŠEIT.

2. Lietošanas ērtums

Otrs svarīgs aspekts, kas daudziem traucē uzsākt savu interneta biznesu, ir nepieciešamo zināšanu trūkums. Tādu, ar kuru palīdzību varētu nodrošināt interneta veikala ikdienas vadību un dažādās tehniskās lietas. Šajā ziņā tam speciāli paredzēto platformu esamība – tādu kā SHOPIFY un MOZELLO, šo uzdevumu ievērojami atvieglo.

Tagad arī cilvēks bez speciālām tehniskām zināšanām var pats izveidot un vadīt savu interneta veikalu. Minētās platfromas ir izstrādātas tā, lai maksimāli atvieglotu šo uzdevumu saviem lietotājiem. Taču, arī šeit var būt savas nianses, kuras daudziem var radīt zināmas grūtības. Piemēram, vadības paneļa un rīku valoda, izkārtojums, terminoloģija, lietošanas ērtums, pieejamība, iespējas veikt izmaiņas lapas (internetveikala) kodā u.t.t.

Latvijas uzņēmējam, lietojot MOZELLO platformu, lielākā ērtība noteikti būs sistēmas vadības iespējas latviešu (vai krievu) valodā. Šis ir apstāklis, kas joprojām attur dažus no vēlmes darboties, piemēram, SHOPIFY sistēmā, kur viss ir tikai angliski. Taču, tagad ir MOZELLO, kur viss nepieciešamais ir pieejams latviski (vai krieviski).

MOZELLO sistēmas vadības rīki un iespējas ir izkārtotas ļoti ērtā un pieejamā veidā. Veicot izmaiņas dizainā, tekstā, funkcionalitātē, ir ļoti ērti pārskatīt visus šos procesus. Viss process ir izstrādāts un ieviests ļoti labā intuitīvā līmenī un ātrs, kas noteikti ir ideāli piemērots iesācējiem. Arī profesionāļiem tas viss manāmi paātrina iecerēto ideju realizāciju.

Maksājumu pieņemšana.

Vēl noteikti jāmin fakts, ka MOZELLO, sadarbībā ar SWEDBANK, piedāvā saviem lietotājiem ātri un ērti pieslēgt interneta veikalam SWEDBANK maksājumu portālu. Tadējādi, nodrošinot internetveikala īpašniekiem iespējas piedāvāt saviem klientiem norēķinus ar Bank Link palīdzību vai arī, izmantojot norēķinu kartes. Protams, ka būs jākārto daži papīru formalitāšu procesi ar banku, pirms pakalpojums tiks aktivizēts. Taču tev nebūs jālauza galva par šādas integrācijas tehnisko pusi, jo tas jau ir izdarīts abu šo uzņēmumu sadarbības rezultātā. Vienīgais, jāņem vērā, ka SWEDBANK maksājumu portāls būs pieejams tikai PREMIUM PLUS plāna lietotājiem.

Pilnīgi visos plānos ir piejejama automātiska rēķinu izrakstīšana un maksājumu pieņemšana caur PAYPAL maksājumu sistēmu. Par citām MOZELLO piejemajām maksājumu platformām un to izmaksām vari uzzināt ŠEIT.

Ja runājam par savietojamību ar mobilajām ierīcēm, tad pilnīgi visi ar MOZELLO veidotie dizaini ir responsīvi. Tie automātiski pielāgojas jebkurai mobilajai ierīcei, no kuras tiek apmeklēts interneta veikals. Tas ir ļoti ērti tieši no lapas tehniskās izstrādes viedokļa. Kā arī, svarīgi mūsdienu tirgū, kur liels procents klientu vai apmeklētāju tieši interesējas un meklē produktus mājās uz dīvāna ar telefonu rokā nevis pie galda.

3. Pieejams atsaucīgs atbalsts latviešu un krievu valodā.

Trešā būtiskākā lieta, kas pozitīvi atšķir MOZELLO no daudziem ārzemju analogiem piedāvājumiem ir tas, ka klientu atbalsta serviss ir pieejams latviešu un krievu valodā. Tas ir ļoti svarīgi tiem Latvijas uzņemējiem un interneta lietu iesācējiem, kuri nevar komunicēt angļu vai kādā citā svešvalodā. Jo, pārsvarā, visos līdzīgos ārzemju uzņēmumu pakalpojumos saziņa ar tehnisko vai atbalsta personālu notiek angļu vai tās valsts valodā. Tā kā MOZELLO ir Latvijas produkts, tad arī tā atbalsta dienesta darbinieki komunicēs ar jums latviešu vai krievu valodās.

Šāda komunikācija būs nepieciešama jebkurā gadījumā. Lai arī MOZELLO platfroma un tās vadības rīki ir taisīti maksimāli vienkārši jebkura līmeņa lietotājam, vienalga būs situācijas, kad vajadzēs kādu mazu tehnisku padomu. Šeit nākas atzīt, ka MOZELLO klientu atbalsta darbinieki ir ļoti atsaucīgi un pretīm nākoši, un vienmēr tev palīdzēs atrast atbildi uz tevi interesējošo jautājumu. Tāpat, arī palīdzēs prakstiski atrisināt kādu radušos tehniskas dabas problēmu, kas būs skārusi tavu interneta veikalu, vai tās veidošanas procesu.

MOZELLO atbalsts ir pieejams vai nu pa tālruni, kas norādīts MOZELLO mājas lapā, vai arī izmantojot turpat mājas lapā esošo čatu. Uzsākot čatu, MOZELLO darbinieks parasti atbild dažu sekunžu vai minūtes laikā. Citi šādu pakalpojumu sniedzēji bieži saviem klientiem liek gaidīt daudz ilgāk, un daži pat liek burties cauri 10 sadaļām, lai tikai nonāktu līdz saziņai.

Jūties droši! Ja kādreiz sastapsies ar kādu problēmu, darbojoties savā MOZELLO platfromā veidotajā interneta veikalā, palīdzība no MOZELLO vienmēr ir pa rokai un pieejama uzreiz.

Noslēgums

Protams, kā jebkurai interneta mājas lapu, blogu, interneta veikalu veidošanas un vadības platformai, arī MOZELLO ir savi trūkumi. Taču, tie ir nebūtiski, ja tu tikai vēl tausties un meklē sevi interneta biznesā. Ja vēl tikai mēģini saprast, kā tas viss darbojas, kādi ir pieejamie rīki un iespējas. Vai arī, vienkārši gribi izmēģināt, kā tas ir – izveidot un vadīt savu interneta veikalu.

MOZELLO būs ideāls risinājums tev. Tas būs nedārgs un vienkāršs lietošanā risinājums tava e-komercijas ceļa sākumam.

MOZELLO platformas lietošanu ir iespējams apgūt vienas dienas laikā. Mēs to zinām no savas pieredzes ar mūsu klientiem. Ja vēlies iemācīties strādāt ar MOZELLO platformu un izveidot savu interneta veikalu ātri un kvalitatīvi, droši piesakies mūsu pakalpojumam “Interneta veikala izveidošana ar MOZELLO”. Protams, ka ir nianses, kuras prasīs vairāk laika, taču to visu ļoti īsā laikā jau būsi spējīgs atrast pats.

Arī MOZELLO turpina augt un attīstīties un pamazām uzlabo savas platfromas piedāvātās iespējas un rīkus. Cerēsim, ka viņi neapstāsies un turpinās ieviest jaunumus savos pakalpojumos arī turpmāk, un… arī tu augsi līdzi. Nebaidies – mēģini!

Lai izdodas!

* – Izvēloties maksāt reizi gadā, būs izdevīgāk.

Lai iegūtu vairāk informācijas par apmācībām, pieejamajiem laikiem un izmaksām, lūdzu raksti uz info@kpsol.lv vai zvani uz +371 20638563.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *