5 svarīgas lietas par PRINTFUL, kas palīdzēs tev sākt savu interneta biznesu

Mūsdienās prakstiski jebkuram ir iespēja sākt savu interneta biznesu bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem. Vēl jo vairāk, tagad ir iespējams tirgot preces, kuras tev pašam nemaz nav jāražo, jāiepērk un jāuzglabā noliktavā. Kas var būt labāk vēl, un vai var? Var. Tev šīs preces nemaz arī nav pašam jāsūta savam pircējam. To tavā vietā var izdarīt PRINTFUL – Print On Demand (druka pēc pasūtījuma) serviss, kas ir pieejams jebkuram indivīdam vai organizācijai ar interneta pieslēgumu. Par to, kas ir PRINTFUL, kā tas darbojas, kādas izmaksas vajag paredzēt un dažus citus jautājumus, apskatīsim tālāk rakstā.

1. Kas ir PRINTFUL?

Tiem, kas vērīgāk lasa mūsu blogu, jau bija iespēja īsumā ieskatīties tajā, kas ir PRINTFUL. Šoreiz apskatīsim šo tēmu plašāk.

PRINTFUL ir tā saucamais Print On Demand (druka pēc pasūtījuma) serviss. Tas ir viens no DROPSHIPPING paveidiem. Tirgotāja uzdevums ir sagatavot apdrukas attēlu vai uzrakstu, pārējo paveiks PRINTFUL – izgatavos produktu un piegadās to klientam. Tev nav iepriekš jāiepērk produkti daudzumā. Tu pirksi preci no PRINTFUL tikai tad, kad tavā veikalā būs ienācis pasūtījums no klienta. 

Ko var pārdot ar PRINTFUL?

Dotajā brīdī PRINTFUL piedāvā apdrukai t-kreklus, jakas ar kapuci, krūzes, dekoratīvos spilvenus, spilvendrānas, telefonu vaciņus, iepirkumu somas, peldkostīmus, plakātus, kanvas, bildes rāmjos, legingus, kleitas, svārkus, zeķes un vēl citus produktus. Ko tas nozīmē? Tu vari piedavāt cilvēkiem nopirkt jebkuras no šīm precēm, un uz tām būs attēlots tevis izveidots dizains. Brīdī, kad tavā veikalā tiks veikts pasūtījums par kādu no šīm precēm, PRINTFUL sistēma par to saņems paziņojumu. Atkarībā no tava veikala vai platformas pieslēguma veida, tev būs šis pasūtījums jāapstirpina manuāli, vai arī tas tiks izdarīts automātiski. Tev būs jāapmaksā PRINTFUL preces un pakalpojuma maksa, un tālāk PRINTFUL veiks produkta izgatavošanu un piegādi tavam klientam.

No kurienes nāk PRINTFUL uzņēmums?

PRINTFUL ir mūsu pašu Latvijas DRAUGIEM GROUP izveidots uzņēmums. Lai gan par savas darbības sākuma vietu PRINTFUL bija izvelējies ASV, tagad uzņēmums ir atvēris savu ražotni arī Latvijā, Rīgā. Tam par iemeslu bija lieliskie uzņēmuma panākumi ASV tirgū, kas radīja nepieciešamību paātrināt uzņēmuma attīstības iespējas Eiropas tirgū. Ražotne Rīgā ļauj ievērojami samazināt produktu gaidīšanas laiku pircējiem no Eiropas, kā arī palīdz risināt citus loģistikas jautājumus. Dotajā brīdī PRINTFUL dod darbu vairāk kā 700 cilvekiem gan ASV, gan Latvijā, un joprojām meklē jaunus darbiniekus. Uz šodienu uzņēmums ir saražojis produktus un piegādājis tos vairāk kā 3 miljoniem klientu visā pasaulē. Ar katru gadu uzņēmuma izaugsmes rādītāji pieaug.

2. Kā var pieslēgt PRINTFUL?

Uzņēmums savus pakalpojumus piedāvā interneta veikalu īpašniekiem, kā arī pasaules lielāko tirdzniecības platformu – Amazon, Etsy, eBay un dažu citu, lietotājiem – pārdevējiem. Tāpat PRINTFUL ir saslēdzams ar virkni interneta veikalu vadības platformām – Shopify, Weebly, WooCommerce, Ecwid un vēl citiem servisiem. Tiem, kuri savas mājas lapas vai interneta veikalus izstrādā paši pilnīgi no nulles, PRINTFUL piedāva API risinājums, lai saslēgtos arī ar šādā veidā veidotām mājas lapām. Dažām no minētajām platformām saslēgšanās ar PRINTFUL būs vienkāršs process, citām sarežģītāks. Tā kā mūsu pašu specializācija un pieredze vairāk balstās uz darbu ar Shopify platformu, tad šoreiz aplūkosim, kā PRINTFUL var darboties kopā ar Shopify.

SHOPIFY reģistrācija

Tev jau ir ideja, ko tirgot, produktu attēlu dizaini, mārketinga plāns (var arī nebūt, bet labāk tomēr, ja ir). Izveidojam veikalu Shopify platformā. Ja nevēlies to darīt pats, vai ir vajadzīgs padoms, tad iesakām izmantot mūsu Shopify veikala izveides pakalpojumu. Pēc Shopify platformas pieslēgšanas un veikala darbības bāzes iestatījumu nodefinēšanas būtu ieteicams jau laicīgi izveidot produktu kategorijas (collections) tavām tirgošanai paredzētajām precēm. Šādi tev vēlāk būs ērtāk un ātrāk kārtot produktus, importējot tos no PRINTFUL savā Shopify veikalā.

Ja tev jau ir gatavs un strādājošs internetveikals uz Shopify bāzes, arī tad tam var pieslēgt PRINTFUL. Iespējams, tu tirgo rotaļļietas, virtuves preces, autodetaļas vai kādas citas jau gatavas preces. Tad, kādu dienu, tu izdomā, ka vēlaties saviem klientiem papildus piedāvāt īpaši individuālas preces, kas atbilst tava veikala preču klāsta tematikai un būs personsikākas tavam pircējam. Piemēram, krūzes ar uzdrukātu tava veikala logotipu, vai īsām receptēm, vai citām mazām virtuves gudrībām (ja tu tirgo, piemēram, virtuves lietas). Šādām precēm tu varēsi izveidot atsevišķas kategorijas un saslēgt ar PRINTFUL tikai šo kategoriju preces, atsevišķi no pārējām. Respektīvi, tev nav obligāti viss savs preču klāsts jāveido tikai no PRINTFUL piedavātajiem produktiem. Tu vari izmantot PRINTFUL arī tikai dažu preču veidu tirgošanai savā internetveikalā, blakus pārējam savām precēm.

PRINTFUL reģistrācija

Lai būtu iespējams turpmāk saslēgt tavas PRINTFUL preces ar tavu Shopify veikalu, tev ir jābūt reģistrētam PRINTFUL lietotājam. To var izdarīt ļoti ātri, ieejot PRINTFUL mājas lapā, nospiežot pogu Sign Up, pēc tam norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un vēlamo paroli. Viss. Tu esi PRINTFUL lietotājs. Protams, pirms reģistrācijas, būtu ieteicams sīkāk izpētīt PRINTFUL mājas lapas saturu. Iepazīties ar lietošanas noteikumiem, precēm, to ražošanas un piegādes informāciju, kompānijas darbiem un aktivitātēm, mācību materiāliem un resursiem. Šajā ziņā PRINTFUL piedāvā tiešām bagātu un ļoti daudzveidīgu saturu savā mājas lapā. Ikviens varēs atrast noderīgas lietas savam biznesam.

SHOPIFY un PRINTFUL saslēgšana – sinhronizācija.

Tagad tev ir jāsaslēdz tavs Shopify veikals ar PRINTFUL. Lai to izdarītu, tev ir no Shopify APPS STORE jālejupielādē un jāuzinstalē PRINTFUL aplikācija. Šis process ir ļoti vienkāršs un viss, kas tiks paprasīts no tevis, pa lielam, ir divi klikšķi. Pēc PRINTFUL aplikācijas uzinstalēšanas tavā Shopify veikalā, tiks izveidots savienojums starp tavu Shopify veikalu un PRINTFUL sistēmu. Pateicoties šim savienojumam, tu tagad varēsi sinhronizēt sava veikala piedāvajumus ar PRINTFUL datu bāzi. Tev nebūs jādomā par noliktavas atlikumu skaita monitoringu, jo šos datus vienmēr savlaicīgi saņemsi no PRINTFUL.

Papildus vēl būs jāveic daži iestatījumi, lai tavs savienojums ar PRINTFUL būtu pabeigts un pilnīgs. Informāciju par tiem tu redzēsi ļoti redzamā vietā, uzreiz, kad atvērsi PRINTFUL aplikāciju savā Shopify admin panelī.

Viss. Tavs Shopify un PRINTFUL pieslēgums ir aktīvs.

3. Ko labāk tirgot ar PRINTFUL?

Kā jau mazliet augstāk rakstā minējām, tev ir samērā liela izvēles rīcība, kā tirgot preces savā veikalā ar PRINTFUL palīdzību. Tu pats izvēlēsies – vai nu tirgot tikai PRINTFUL produktus, vai arī tos apvienot ar jau citiem esošajiem tava veikala produktiem.

Ņemot vērā plašo PRINTFUL produktu klāstu, kurš joprojām turpina papildināties, tev var rasties vēlme piedāvāt tos visus savā internetveikalā. Šis kārdinājums varētu būt īpaši liels tieši tad, ja pats esi savu iespējamo apdrukas dizainu mākslinieciskais autors. Mēs neieteiktu tev iet šo ceļu. Lai arī gandrīz uz visiem PRINTFUL produktiem (beisbola cepurēm iespējami tikai izšuvumi) ir iespējams veikt apdruku, to veidi ir diezgan atšķirīgi viens no otra. Būs pamatīgi jānopūlas, lai to visu apvienotu vienā konceptā, kurš būs tava internetveikala pamatā, kā arī galvenais tā mārketinga aktivitāšu dzinējs.

Tirgot visu, vai tomēr nišas produktu?

Lai izvairītos no pārlieku sarežģītiem procesiem un lieliem mārketinga izdevumiem, labākais, ko tu vari izdarīt – izvēlēties konkrētu produktu nišu savam PRINTFUL veikalam. Piemēram, tirgot legingus, vai tikai telefona vāciņus. Tev būs daudz vieglāk apgūt konkrēta produkta nišas zināšanas, ja tev vēl tādu nav. Tev būs vieglāk izveidot un idejiski pamatot sava veikala un tā piedāvājuma konceptu. Tu varēsi visus savus mārketinga izdevumus koncentrēt vienā jomā nevis mēģināt vienlaicīgi aptvert daudzas savstarpēji ne īpaši saistītas jomas. Galu galā, darbojoties noteiktā produktu nišā arī tavi izdevumi būs ar lielāku efektivitāti nekā, ja tie būs izkaisīti daudzos virzienos. Tas ir īpaši svarīgi sākumā, ja nav iespējas uzreiz veikt lielus ieguldījumus biznesa veidošanā. Arī tā attīstības gaitā tas pasargās tevi no nevajadzīgiem tēriņiem. Protams, izvēlē un nauda ir tava, taču mēs ieteiktu darboties kādā konkrētā produkta vai produktu nišā.

4. Kas atbild par klientu servisu un atgrieztajām precēm?

PRINTFUL biznesa modelis atbilst pazīmēm, kuras mēs attiecinām uz DROPSHIPPING biznesu. Pasaulē ir daudz uzņēmumu, kuri piedāvā šādus vai līdzīgus pakalpojumus. Kā zināms, šajā biznesa modelī, interneta veikala īpašnieks neiepērk preces glabāšanai savā noliktavā. Vēl jo vairāk, viņš tās vispār nekad arī neredz. Klients nopērk, pārdevējs aizsūta (pats, vai arī sistēma to izdara automātiski) klienta datus DROPSHIPPING pakalpojuma sniedzejam, mūsu gadījumā – PRINTFUL, kurš veic tālāko pasūtījuma izpildi. Ja viss ir labi, klients saņem preci, kurai kā nosūtītājs ir norādīts pārdevējs, un nemaz nezin, ka reāli pasūtījumu izpildīja PRINTFUL. Pārdevējs ir saņēmis naudu no pircēja, samaksājis daļu no tās PRINTFUL par sniegtajiem pakalpojumiem, pircējs ir ieguvis īpašumā jaunu lietu. Visi laimīgi. Taču, kas notiek, ja klientam kaut kas nepatīk un viņš vēlas preci atgriezt?

Mīnusi

Preču atgriešana DROPSHIPPING modeļa biznesā ir ļoti ķēpīga padarīšana daudzos gadījumos. Šī tad ir tā reize, kad pārdevējs var pirmo reizi ieraudzīt produktu, kuru viņš pārdod. Diemžēl, prieka par to būs maz. Pircējs nekad nesūtīs preci atpakaļ DROPSHIPPING pakalpojuma sniedzējam, jo viņš vienkārši neko nezinās par tādu. Saņemot preci, pircējs tās pavaddokumentos redzēs tikai pārdevēja rekvizītus un atpakaļadresi. Problēmas parasti rodas, kad pārdevējam ir jāatgriež nauda pircējam. Daudzi DROPSHIPPING pakalpojumu sniedzēji vēlāk šos izdevumus pārdevējam nekompensē. Arī tad, kad viņu vainas dēļ klients ir saņēmis nekvalitatīu preci. Tas viss beidzas ar to, ka tu šādos gadījumos vienkārši vari palikt mīnusos.

Plusi

Mums ir liels prieks, ka PRINTFUL šajā ziņā ir patīkams pārsteigums! Katram pasūtījumam, kurš tiek izpildīts, preces sūtījumā kopā ar pārdevēja juridisko adresi tiek norādīta arī preču atgriešanas adrese. Un šeit tad arī parādās tas, kas būtiski atšķir PRINTFUL no citiem līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem. Kā iegādāto preču atgriešanas adresi PRINTFUL vienmēr norādīs savu adresi. Tas nozīmē to, ka ar visiem preču atgriešanas jautājumiem nodarbosies PRINTFUL nevis tu. Tu tiešām vairāk laika varēsi veltīt biznesa attīstībai, jo preču atgriešanas pasākumi bieži paņem laiku un papildus naudu.

5. Ar kadām izmaksām ir jārēķinas, ja strādā ar PRINTFUL?

Šis varētu būt viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas tevi interesē. Atbilde – dažādi. Pats PRINTFUL un tā sistēmas piedāvātas iespējas ir bez maksas. PRINTFUL naudu pelna ar tavu pasūtīto preču izgatavošanu – tev būs jāpērk no PRINTFUL tava klienta pasūtītā prece, pirms pasūtījums tiek izpildīts. Vēl, ja ir vēlme un finansiālās iespējas, var noalgot kādu no PRINTFUL dizaineru komandas, lai izstrādātu tavu produktu dizainus. PRINTFUL nepiemēro nekādas izmaksas par to, ka ļauj tavam interneta veikalam vai tirdzniecības platformas vietnei pieslēgties un sinhronizeties PRINTFUL sistēmai. Tomēr ir jārēķinās ar to, ka tev būs citas izmaksas, kas ir saistītas ar tava interneta veikala vai tirdzniecības platformas uzturēšanu.

Piemēram, veikala vai tirdzniecības platformu abonēšanas maksas, hostinga izmaksas, komisijas maksas par pardotājām precēm. Komisijas maksas par maksājumu apstrādes starpnieku pakalpojumiem – PayPal, Stripe, banku peidāvātie pakalpojumi. Rekmlāmas izdevumi – Google, Facebook, Instagram, interneta baneri, reklamraksti u.t.t.

Mūsu pieredze balstās uz darbu Shopify platformā, tāpēc turpmākie izmaksu piemēri būs balstīti uz pieņēmumu, ka tavs PRINTFUL profils ir saslēgts ar Shopify.

Ar kādām izmaksām ir jārēķinās obligāti PRINTFUL+SHOPIFY kombinācijā:
  • domēna vārds – 12.48 EUR / gadā – mājas lapas nosaukuma gada reģistrācijas maksa.

  • Shopify abonents – 29 USD / mēnesī – plāns BASIC – sākuma plāns. Ja vēlāk būs nepieciešamība, varēsipāriet uz nākamo – ADVANCED, plānu, kas maksās jau 79 USD mēnesī. Taču sākuma tas nav nepieciešams. Kā arī, pēc reģistrēšanās, Shopify tev piešķirs 14 dienu bezmaksas izmēģinājuma periodu. Visas veikala funkcijas izmēģinājuma perioda laikā strādā pilnvērtīgi.

  • Cart Activity aplikācija – 5.99 USD / mēnesī – aplikācija, kas ļauj tev redzēt, kuri klienti nav pabeiguši savus pasūtījumus. Ļoti noderīga, jo tev saglabajās dati par nepabeigot pasūtījumu. Tu vēlāk vari sazināties ar klientu, lai saprastu, kas bija par iemeslu tam, ka klients neturpināja iepirkšanos. Bieži izrādās, ka klientam bija neskaidrības ar formas aizpildīšanu. Pēc saziņas ar klientu, klients pabeidz savu pirkumu. Tapēc šai aplikācijai obligāti jābūt pieslēgtai tavam Shopify veikalam.

  • Facebook reklāmas – vismaz 20 USD / mēnesī – ja plāno darboties Latvijā un jau tagad ļoti labi zini, kas ir tava produkta mērķauditorija; ja ir doma reklamēties ārzemēs, piemēram, Lielbritānijā, tad gan ir jārēķinās ar lieliem izdevumiem Facebook reklāmām, jo lielajās valstīs ir daudz lielāka auditorija un konkurence starp reklāmdevējiem.

  • PRINTFUL produkti – saskaņā ar PRINTFUL produktu cenām / katru reizi, kad tiek veikts pasūtījums. Katrs produkts, ko klients pasūta tavā veikalā, tev būs jāpērk no PRINTFUL. Tavu peļņu veidos starpība starp PRINTFUL cenu un tavu veikala cenu konkrētajam produktam.

  • Citi iespējamie izdevumi – jārēķinās, ka ir iespējami arī papildus izdevumi, ja savā darbība izmantosi citus mārketinga risinājumus; izmantosi, par atlīdzību, ārpakalpojumus (piemēram, dizaineri, tekstu rakstītāji u.c.).

Šeit apskatītās izmaksas attiecas tikai uz to posmu, kad esi pašā ceļa sakumā. Kā redzam, pilnīgi bez maksas tas viss nav. Taču, arī šie izdevumi ir ļoti demokrātiski un “paceļami” ikvienam, kuram tiešām ir vēlme sākt kaut ko savu, vai arī vienkārši izmēģināt dažas biznesa idejas praksē. Pat ja arī kļūdīsies, tad maksa par šādu kļūdu nebūs liela, kā bieži vien ir cita veida biznesos.

Secinājums

Pateicoties tādiem Print On Demand servisiem, kā PRINTFUL, tagad vēl lielākam skaitam cilvēku ir paradījušās iespējas darīt to, kas viņiem patīk un pelnīt ar to. Tapēc, ja tev ir kādas brīnišķīgas idejas precēm, uz kurām varētu būt attēlotas tev svarīgas lietas, vēstījumi vai zīmējumi, noteikti izmēģini šo iespēju. 

Šāds biznesa modelis neprasa lielu naudas līdzekļu ieguldījumu veikšanu. Kā arī, attīstoties uzņēmumam, palīdz ievērojami ietaupīt līdzekļus, kas ir svarīgi īpaši uzņēmējdarbības sākuma posmā. Tu noteikti vari atļauties vairāk eksperimentēt, bez būtiski jūtamām finansiālām sekām par saviem eksperimentiem. Nebaidies – uzdrošinies!

Lai tev daudz pasūtījumi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *