SHOPIFY tirdzniecības platforma – savs interneta veikals, 1.daļa

Ja tu vēl tikai domā izveidot savu interneta veikalu, tad droši vien jau esi redzējis tiešsaistē plaši pieejamās iespējas – rīkus, lai to darītu. Starp visām šīm daudzajām iespējām noteikti pamanāma ir arī SHOPIFY tirdzniecības platforma. Iespējams, pat jau esi nolēmis to izmēģināt vai jau sācis strādāt tajā. Ar šo rakstu sākam tevi plašāk iepazīstināt ar SHOPIFY tirdzniecības platformu. Šajā un dažos nākamajos raksots tu iepazīsies ar būtiskākajām lietām par SHOPIFY platformu, kas būtu jāzin ikvienam tirgotājam, kurš plāno tajā darboties. Sāksim ar pamatiem: kas ir SHOPIFY tirdzniecības platforma; kādas ir tās izmaksas?

Mūsdienās pasaulē arvien vairāk ir sastopamas un pieejamas daudzas interneta veikalu izveides un vadības platfromas, kuras piedāvā visus interneta veikala izveidei un darbībai nepieciešamos rīkus vienā sistēmā. Piemēram, Wix, Weebly, Squarespace, BigCommerce, Storya, arī Latvijā tapusī Mozello un daudzas citas. Protams, arī SHOPIFY tirdzniecības platforma ir viena no tām. Kāpēc tā ir labāka par pārējām?

Šo platformu galvenā vērtība ir to lietošanas ērtums, vadības apgūšanas vieglums un ļoti pieejamais tehniskais atbalsts; arī tas, ka visi veikala vadības un darbības nodrošināšanas procesi notiek vienā vietā – sistēmā. Tirgotājam nav jādomā, kur iegadāties domēnu, kurš nodrošinās hostingu, kā padarīt lapu drošu ar SSL sertifikātu risinājumiem, kā integrēt dažādus funkcionālos risinājumus un citas lietas, kuras nodrošina raitu interneta veikala darbu ikdienā daudziem tirgotājiem. Šeit to visu nodrošina viena platforma.

Ja ņemam par galvenajiem kritērijiem: platfromas pieejamību ikvienam, tās lietošanas ērtību vienkāršam (bez speciālām tehniskām zināšanām apveltītam) lietotājam, kā arī platfromā iekļauto funkciju un iespēju apjomu, tad viennozīmīgi par līderi varam uzskatīt Kanādā bazēto SHOPIFY platfromu. 

1. Kas ir SHOPIFY platforma?

SHOPIFY platfroma savu darbu uzsāka jau 2008.gadā. Platforma ir pieejama lietošanai gan privātpersonām, gan uzņēmumiem no jebkuras pasaules valsts. Līdz ar to, tad praktiski katrs interesents var izmēģināt savus spēkus un idejas reālajā interneta tirgū, sākumā neieguldot naudas līdzekļus juridiskās personas statusa iegūšanai – uzņēmuma izveidei. Protams, ievērojot attiecīgās valsts likumdošanu, kas regulē saimnieciskās darbības veikšanu.

SHOPIFY platfroma ir paredzēta tikai e-komercijas mērķiem. Līdz ar to, tajā nebūs “lieko” – interenta veikalam nevajadzīgo, funkciju, kuras ir sastopamas citās platfromās, kuras tās piedāvā papildus interneta veikala izveides un vadības funkcijām. Ar SHOPIFY platformā veidotu veikalu var tirgot pilnīgi visa veida produktus, arī digitālos – lejupielādes (tiesa, ar dažu speciālo aplikāciju palīdzību).

Platformas darba valoda ir angļu. Respektīvi, visi vadības paneļa procesi ir definēti angliski. Savukārt, pašu interneta veikalu, produktu aprakstus, lapas saturu, kā arī veikala sistēmas iestatījumus un paziņojumus jau var iztulkot un publicēt jebkurā valodā, arī latviešu. Tikai pats vadības process (panelis) ir angliski. Taču, tas ir izveidots tik ērts, ka tas nesagādās īpašas problēmas arī tiem lietotājiem, kuriem varbūt angļu valodas zināšanas nav tik labā līmenī.  

Vadības paneļa izkārtojums un funkciju apraksts ir izpildīts ļoti kvalitatīvi un pieejams lietotājiem (tirgotājiem) ērtā veidā. Tas viss būtiski paātrina ikdienas darbu ar veikalu. Lietošana ir sakārtota ļoti labā intuitīvā līmenī, kas ievērojami atvieglo mācīšanās procesu iesācējam darbā ar platfromu. Ja neiet iekšā lapas kodā (kas arī vēl ir jāpameklē, kur atrodas), tad iesacējam būs ļoti grūti kaut ko “salaist dēlī”, praktiski neiespējami.

2. SHOPIFY platformas izmaksas

SHOPIFY platfroma ir maksas platforma. Izmaksas sastāv no mēneša abonēšanas maksas un komisijām par transakcijām. Vienīgais, katram jaunajam platformas lietotājam (tirgotājam) sākumā tiek piešķirts 14 dienu* BEZMAKSAS izmēģinājuma laiks (Free Trial). Abonēšanas plāns gan ir jāizvēlas jau reģistrācijas brīdī; kā arī, var uzreiz norādīt savas maksājumu kartes datus, no kuras vēlāk var tikt veikti abonentmaksājumi. Šajā brīdi vēl tava nauda no kartes netiek noņemta vai rezervēta. Tāpēc, ja 14 dienu laikā tu būsi pārdomājis savu izvēli, tad mierīgi varēsi atcelt savu reģistrāciju un nebūs nekas nevienam jāmaksā, vai arī jāprasa atgriezt naudu, kā tas mēdz būt citur.


Tas, cik daudz tev izmaksās tavs SHOPIFY veikals, ir atkarīgs no tā, kādu no trim abonēšanas plāniem tu būsi izvelējies.

Atšķirībā no daudzām citām kompānijām, kas savus maksājumus iekasē reizi kalendārajā mēnesī, SHOPIFY to dara reizi 30 dienās (ja esi izvēlējies maksāt pa mēnešiem). Piemēram, ja tu sāc savu maksas plānu 29.datumā, tad pēc dažiem mēnešiem tavs maksāšanas dienas termiņš jau var būt “noslīdējis” uz 26.datumu, jo ir mēneši, kuros ir 31 diena.

SHOPIFY LITE

Lētākais no pieejamajiem SHOPIFY lietošanas izmaksu plāniem. Taču tas nav īsti veikals. SHOPIFY LITE ļauj tev izmantot SHOPIFY checkout savās citur veidotajās lapās, vai arī sociālo mediju profilos, piemērām, tirgojot preces ar Facebook palīdzību. Tev būs pieejama tā saucamā BUY BUTTON – poga, kuru tu varēsi integrēt jebkurā sava lapā. To nospiežot, tavs pircējs varēs veikt pirkumu tapāt, kā normālā interneta veikalā. Tagad šī poga darbojas arī Messenger aplikācijā, un ļauj pircējiem veikt pirkumus arī tajā.

SHOPIFY LITE tev izmaksās 9 USD/mēnsī + 2.9% + 0.30 USD/par pasūtījumu, ja norēķins veikts ar kredītkarti, kā arī + 2% no darījuma summas, ja apmaksa tika veikta, izmantojot kādu no arējiem maksājumu apstrādes pakalpojumu sniedzējiem – PAYMENT GATEWAYS (te vēl klāt nāks arī šo pakalpojumu sniedzēju, piemēram, PayPal, Paysera, 2chekout u.c. tarifi; tas obligāti jāņem vērā).

Šī ir labākā opcija tiem, kuriem jau ir savs blogs vai arī mājas lapa, kurā ir tikai daži produkti, un nav nepieciešamības veidot atsevišķu interneta veikalu. Vai arī tiem, kas tirgo savas preces tikai Facebook platformā.

BASIC SHOPIFY

Lētākais no pieejamajiem pilnvērtīga SHOPIFY veikala lietošanas izmaksu plāniem. Tas tev izmaksās 29 USD/mēnsī + 2.9% + 0.30 USD/par pasūtījumu, ja norēķins veikts ar kredītkarti, kā arī + 2% no darījuma summas, ja apmaksa tika veikta, izmantojot kādu no arējiem maksājumu apstrādes pakalpojumu sniedzējiem – PAYMENT GATEWAYS (te vēl klāt nāks arī šo pakalpojumu sniedzēju, piemēram, PayPal, Paysera, 2chekout u.c. tarifi; tas obligāti jāņem vērā).

Šī ir labākā opcija tieši iesacējiem. Lai arī varbūt no pirmā skatiena var šķist,ka arī 29 dolāri mēnesī ir dārgi, šīs izmaksas pilnībā sevi attaisno. Ņemot vērā, ka nav jādomā par hostingu, SSL drošības sertifikātiem, kā arī daudzām fukciju nodrošināšanas tehniskajām lietām, 29 ASV dolāri ir ļoti adekvāta samaksa par saņemto pakalpojumu apjomu.

Būtiskākais, kas jāņem vērā, izvēloties darboties šī plāna ietvaros, ir tas, ka dažas funkcijas un iespējas nedarbosies. Šajā plānā nebūs iespēja izveidot un tirgot savā veikalā dāvanu kartes. Taču, to var atrisināt arī citādi, ja mazliet pielieto izdomu. Kā arī, no funkcijām, nevarēs sinhronizēt sava veikala datu bāzi ar piegādātāju datu bazēm, kas ļautu automatizēt sūtījumu reģistrācijas, nosūtīšanas un izsekošans iespējas. Ja veikals ir orientēts uz Latvijas tirgu, tad šis vispār nav aktuāli, jo šāda sinhronizācija ir paredzēta tikai tirgotājiem un piegādes pakalpojumu sniedzējiem, kas ir bazēti lielajos Eiropas tirgos. BASIC SHOPIFY plāna ietvaros tu varēsi izveidot darbinieka profilus (Staff Account) un iedot to piekļuves datus diviem saviem darbiniekiem, atsevisķi nodalot, kādas funkcijas un darbošanās atļaujas tiem ir pieejamas.

SHOPIFY

Vidējais no pieejamajiem SHOPIFY lietošanas izmaksu plāniem. Tas tev izmaksās 79 USD/mēnsī + 2.6% + 0.30 USD/par pasūtījumu, ja norēķins veikts ar kredītkarti, kā arī + 1% no darījuma summas, ja apmaksa tika veikta, izmantojot kādu no arējiem maksājumu apstrādes pakalpojumu sniedzējiem – PAYMENT GATEWAYS (te vēl klāt nāks arī šo pakalpojumu sniedzēju, piemēram, PayPal, Paysera, 2chekout u.c. tarifi; tas obligāti jāņem vērā).

Augot pārdošanas apjomiem, var izvēlēties šo plānu, lai samazinātu transakciju (pasūtījumu) komisijas izmaksu apmērus. Atšķirībā no BASIC līmeņa plāna, šajā plānā jau ir iespējams izveidot piecus darbinieku (Staff Account) profilus. Tāpat, kā BASIC plānā, arī šeit tu vari noteikt darbinieka pilnvaru apjomu, un dot piekļuves tikai noteiktām veikala funkcijām, kuras ir nepieciešamas darbiniekam viņa darbā. Papildus BASIC plānam SHOPIFY līmeņa plānā tev jau ir iespēja veidot un tirgot dāvanu kartes (Gift Cards). Lūdzu nejaukt ar atlaižu kuponiem (Discount Codes), kuri ir pieejami arī BASIC plāna abonentiem.

Vēl viena papildus lieta, kas nāk klāt šajā SHOPIFY abonenta līmenī ir tas, ka analītikas (Analytics)  rīkā Reports, kas ir domāts padziļinātai datu analīzei, ir iekļauts plašāks funkciju apmērs nekā BASIC plānā. Ar paplašināto Reports tev ir iespēja daudz precīzāk izmērīt sava veikala darbības datus un veikt to pilnvertīgu analīzi.

Taču, pats galvenais iemesls, kāpēc daudzi nolemj izmantot tieši šo abonenta līmeni ir tas, ka tajā ir pieejams rīks pamesto grozu (Abandoned Checkout) pircēju atgriešanai. Ļoti bieži ir situācijas, kad pircēji ievieto preces grozā un pēc tam dažādu iemeslu dēļ neturpina pirkuma noformēšanu un pamet jūsu veikalu. Dažreiz tie atgriežas paši pēc kāda laika un pabeidz savu pirkumu. Tācu biežāk būs tā, ka bez papildus atgādinājuma tie vairs veikalā neatgriezīsies. SHOPIFY plāna Abandoned Checkout Recovery rīks ļauj tev izveidot šādu atgādinājumu un automatizēt tā nosūtīšanas procesu pircējam. Vienreiz izveidojot šādu paziņojumu, var iestatīt tā nosūtīšanas laiku (piemēram, 6 stundas pēc tā, kad pircējs ir atstājis veikalu ar pamestu grozu tajā) un sistēma pati izsūtīs pircējam šo paziņojumu. Praksē tas tiešām darbojas un palīdz uzlabot pārdošanas rezultātus, jo liela daļa no šādu paziņojumu saņēmējiem atgriežas veikalā un pabeidz pirkuma noformēšanas procesu.

ADVANCED SHOPIFY

Šis ir dārgākais no pieejamajiem SHOPIFY lietošanas izmaksu plāniem, un diez vai būs tas, ar kuru tu sāksi savu pirmo interneta veikalu. Ar laiku, noteikti ir iespējams izaugt arī līdz šim līmenim. Šis plāns tev izmaksās 299 USD/mēnsī + 2.4% + 0.30 USD/par pasūtījumu, ja norēķins veikts ar kredītkarti, kā arī + 0.5% no darījuma summas, ja apmaksa tika veikta, izmantojot kādu no arējiem maksājumu apstrādes pakalpojumu sniedzējiem – PAYMENT GATEWAYS (te vēl klāt nāks arī šo pakalpojumu sniedzēju, piemēram, PayPal, Paysera, 2chekout u.c. tarifi; tas obligāti jāņem vērā).

ADVANCED SHOPIFY plānā ir pieejamas pilnīgi visas funkcijas no iepriekšējiem abonenta plāniem, ar vēl vairāk papildinātām iespējām Reports rīkā un Abandoned Chekout Recovery rīkā; kā arī, šajā plānā jau ir iespējams izveidot piecpadsmit darbinieku (Staff Account) profilus.Taču būtiskākais, kas atšķir šo abonēšanas plānu no iepriekšejiem, ir tas, ka ADVANCED SHOPIFY plānā ir iespējams izveidot integrācijas ar piegādes pakalpojumu sniedzējiem. Tas ir īpaši ērti, ja pasūtīto preču iepakošanu un nosūtīšanu veic trešā puse (arī piegādes pakalpojumu sniedzēji), kas ir tavs sadarbības partneris.

SHOPIFY PLUS

Šī jau ir smagsvaru kategorija, un noteikti nav tas, ar ko vajadzētu sākt savu pirmo interneta veikalu. SHOPIFY PLUS plāns ir paredzēts ļoti liela apjoma veikaliem. Šajā plānā nav arī precīzi noteikta abonēšanas maksa, jo tā tiek noteikta individuāli katram, kurš vēlas darboties šajā SHOPIFY plānā. Taču, droši var rēķināties, ka māzākais, kas mēnesī būs jāmaksā, (kā abonēšanas maksa) ir sākot no 2000 ASV dolāriem. Pa lielam, tas ir pilnīgi atsevišķs stāsts, tāpēc šoreiz tas arī būs viss, ko par šo uzrakstīsim.

Apkopojot augstāk rakstīto, varam ietiekt, ka optimālākais abonenta plāns, ar ko sākt savu SHOPIFY veikalu, ir plāns BASIC SHOPIFY, kurš maksā 29 ASV dolāri mēnesī. Tājā pieejamās funkcijas un iespējas būs pilnībā pietiekošas gan sākumā, gan arī vidējā attīstības līmenī. Pēc tam, veikalam attīstoties – pieaugot pārdošanas apjomiem (vismaz līdz 5000 ASV dolāri mēnesī), var sākt domāt par pāriešanu uz nākamajiem līmeņiem, atkarībā no tava veikala uzdevumiem un sasniedzamajiem mērķiem.

Kopsavilkums

Uzsākot darbu SHOPIFY platformā, pirmo 14 dienu laikā nav jāvada sistēmā savas maksājumu kartes datus. Taču tas būs jādara pēc 14 dienu* izmēģinājuma perioda beigām, ja būsi nolēmis turpināt darbu SHOPIFY platformā. Pie reizes, būs arī jāizvēlas, kuru SHOPIFY plānu abonēsi.

Visi SHOPIFY abonēšanas maksājumi ir veicami reizi 30 dienās. Ja ir vēlme, var izvēlēties arī gada abonēšanas maksu, kas būs lētāk. Taču tad, tu nebūsi tik fleksibls ar iespējamajām nepieciešamajām izmaiņām savā darbībā nekā tad, ja veiktu maksājumus reizi mēnesī. Pārtraukt darbu SHOPIFY platformā var uzreiz. Tev vienkārši ir jāslēdz savs profils, protams, veicot visus nepieciešamos SHOPIFY pakalpojumu maksājumus par iepriekšejo periodu, ja tādi ir palikuši uz profila slēgšanas brīdi.

Savam SHOPIFY veikalam domēnu var iegādāties un pieslēgt pašā SHOPIFY platformā. Tas ir ļoti ērts un ātrs process, kur nevajag absolūti nekādas tehniskas iemaņas. Ja jau ir gatavs savs citur iegadāts domēns, arī to var pieslēgt tavā SHOPIFY veikalā. Tur gan būs mazliet tehniskāks tas process, taču var lūgt palīdzību SHOPIFY klientu atbalstam, ko viņi labprāt arī sniegs.

Tavam SHOPIFY veikalam nevajag atsevišķu hositngu un SSL interneta drošības sertifikātu. Tas viss jau ir iekļauts pakalpojuma cenā.

Kā jebkura līdzīga veida platforma, arī SHOPIFY nemitīgi turpina augt un attīstīties, uzlabojot platformas piedāvātās iespējas un rīkus, dažreiz arī kādu ne visai vajadzīgu funkciju izņemot ārā. Pašlaik SHOPIFY savā segmentā ir pasaules līderis. Cerēsim, ka viņi turpinās augt un attīstīties, ieviešot arvien jaunus rīkus savā platfromā arī turpmāk. Tas noteikti palīdzēs augt arī tavam veikalam. Esi drošs – mēģini!

Nākamajā rakstā par SHOPIFY platformu aplūkosim, kādus pārdošanas kanālus var izmantot ikdienas darbā un integrēt platformā.

* – Tā kā esam SHOPIFY partneri, tad varam tev piedāvāt SHOPIFY veikalu ar neierobežotu izmēģinājuma periodu (Unlimited Free Trial). Parasti SHOPIFY izmēģinājuma periods ir 14 dienas, pēc kurām jāizvēlas kāds no SHOPIFY plāniem un jāsāk maksāt tā abonēšanas maksa. Mēs tev varam piedāvāt sākt darboties jau ADVANCED SHOPIFY abonēšanas plānā no paša sākuma un bez maksas, līdz brīdim, kad tavā veikalā būs notikuši 50 pasūtījumi. Ja tevi interesē šis piedāvājums, atsūti lūdzu mums uz info@kpsol.lv savu e-pastu ar lūgumu: “Lūdzu atvērt man SHOPIFY veikalu ar neierobežotu izmēģinājuma periodu”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *